Forthcoming football and rugby fixtures
Wednesday 27th September 2017 15:13 Football Sports Posted by Mark Phillip

SATURDAY:

FOOTBALL:

EFL LEAGUE ONE:

 

AFC Wimbledon v Rochdale, Blackburn Rovers v Gillingham, Bradford City v Doncaster Rovers, Bristol Rovers v Plymouth Argyle, Bury v MK Dons, Fleetwood Town v Charlton Athletic, Peterborough United v Oxford United, Portsmouth v Oldham Athletic, Rotherham United v Northampton Town, Shrewsbury Town v Scunthorpe United, Southend United v Blackpool, Wigan Athletic v Walsall

 

 

NATIONAL LEAGUE NORTH:

 

Curzon Ashton v Darlington

 

EVO-STIK PREMIER DIVISION:

 

Ashton United v Hednesford Town, Coalville Town v Farsley Celtic, Halesowen Town v Workington, Marine v Grantham Town, Matlock Town v Sutton Coldfield Town, Rushall Olympic v Warrington Town, Stalybridge Celtic v Altrincham, Whitby Town v Barwell, Witton Albion v Mickleover Sports

 

EVO-STIK DIVISION ONE NORTH:

 

Atherton Collieries v Glossop, Brighouse Town v Colwyn Bay, Clitheroe v Mossley, Colne v Trafford, Droylsden v Tadcaster Albion, Goole AFC v Skelmersdale United, Kendal Town v Radcliffe Borough, Prescot Cables v Ossett Albion, Ramsbottom United v Bamber Bridge

NORTH WEST COUNTIES LEAGUE FIRST DIVISION:

 

Bacup Borough v Cheadle Town, Cammell Laird 1907 v Atherton LR, Carlisle City v Alsager Town, Chadderton v Holker Old Boys, Daisy Hill v St Helens Town, FC Oswestry Town v Litherland, Nelson v Eccleshall, Prestwich Heys v Abbey Hulton United, Sandbach United v AFC Blackpool, Stockport Town v Silsden, Whitchurch Alport v New Mills

 

 

FA CUP THIRD QUALIFYING ROUND:

 

Ashton Athletic v Chorley, Slough Town v Poole Town, Burgess Hill Town v Wealdstone, Shaw Lane v Lancaster City, Scarborough Athletic v Stratford Town, Folkestone Invicta v Aylesbury United, Sturbridge v Alfreton Town, St Albans City v Bridport, Stockport County v FC United, Hereford v AFC Hornchurch, Ashford Town v Leatherhead, Concord Rangers v Dorking Wanderers, Leamington v Gainsborough Trinity, Enfield Town v Phoenix Sports, Nantwich Town v Nuneaton Town, Brackley Town v Braintree Town, Basford United v Kettering Town, Truro City v AFC Sudbury, Stafford Rangers v AFC Telford Utd, 1874 Northwich v Ossett Town, Cinderford Town v Hampton & Richmond Borough, Needham Market v Dartford, Banbury Utd v Shildon, East Thurrock Utd v Harlow Town, Swindon Supermarine v Paulton Rovers, AFC Mansfield v Boston United, Margate v Herne Bay, Oxford City v Leiston, Boston Town v Hyde United, Eastbourne Borough v Bognor Regis Town, Buxton v Alvechurch, Newcastle Benfield v Kidderminster Harriers, Chelmsford City v Weymouth, Harrogate Town v Bradford, Bath City v Hemel Hempstead, South Shields v York City, Hungerford Town v Billericay Town

 

 

MANCHESTER FOOTBALL LEAGUE PREMIER DIVISION:

 

Old Altrinchamians v Heyside, Springhead v Bolton County, Stockport Georgians v Dukinfield Town, Wythenshawe Amateurs v Hindsford, East Manchester v AVRO

 

LANCASHIRE FA AMATEUR SHIELD (ROUND TWO):

 

Poulton v AFC Monton, Prestwich Heys reserves v Leyland United, Rochdale Sacred Heart v Longbridge Town, Walshaw Sports v Thornton Cleveleys, Winstanley Warriors v Royton Town

 

 

MONDAY:

 FOOTBALL:

 EVO-STIK PREMIER DIVISION:

 

Stourbridge v Coalville Town

 

 

MANCHESTER PREMIER CUP FIRST ROUND:

 

Curzon Ashton v Droylsden

 

 

 

TUESDAY:

 FOOTBALL:

 EVO-STIK PREMIER DIVISION:

 

Altrincham v Nantwich Town, Barwell v Halesowen Town, Buxton v Witton Albion, Farsley Celtic v Ashton United, Grantham Town v Rushall Olympic, Hednesford Town v Matlock Town, Mickleover Sports v Shaw Lane, Stalybridge Celtic v Whitby Town, Sutton Coldfield Town v Stafford Rangers, Warrington Town v Lancaster City, Workington v Marine

 

 

EVO-STIK FIRST DIVISION NORTH:

 

Bamber Bridge v Prescot Cables, Glossop v Scarborough Athletic, Hyde United v Atherton Collieries (subject to FA Cup replay), Ossett Albion v Colne, Ramsbottom United v Brighouse Town, Skelmersdale United v Kendal Town, South Shields v Goole AFC, Tadcaster Albion v Ossett Town, Trafford v Clitheroe

 

NORTH WEST COUNTIES LEAGUE FIRST DIVISION:

 

Abbey Hulton United v Sandbach United, Alsager Town v Cammell Laird 1907, Carlisle City v Nelson, Silsden v AFC Blackpool

 

 

MANCHESTER PREMIER CUP FIRST ROUND:

 

Mossley v Ashton United

 

 

 

SATURDAY:

 RUGBY UNION:

 NORTH LANCS/CUMBRIA DIVISION:

 

Aspatria v De La Salle, Bolton v Littleborough, Eccles v Tarleton, Fleetwood v Burnley, Keswick v Aldwinians, Trafford MV v Oldham, Wigton v Hawcoat Park

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION ONE:

 

Glossop v Leigh, Hoylake v Bowdon, Liverpool St Helens v Southport, New Brighton v Manchester Medics, Sefton v Anselmians, West park (St Helens) v Tyldesley, Widnes v Broughton Park

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION TWO:

 

Congleton v Marple, Didsbury Toc H v Winnington Park, Dukinfield v Vagabonds, Heaton moor v Port Sunlight, Liverpool Collegiate v Oldershaw, Orrell v Aspull, Wigan v Oswestry

 

LANCS/CHESHIRE DIVISION THREE (NORTH):

 

Bury v Ormskirk, Clitheroe v Ashton-Under-Lyne, Garstang v North Manchester