Football And Rugby Fixtures (22/10/16)
Thursday 20th October 2016 @ 11:17 by Mark Phillip
Football Sports

SATURDAY:

FOOTBALL:

NATIONAL LEAGUE NORTH:
AFC Fylde v Harrogate Town, Altrincham v AFC Telford Utd, Boston United v FC Halifax Town, Brackley Town v Curzon Ashton, Chorley v Stockport County, Darlington 1883 v Worcester City, Gainsborough Trinity v Nuneaton Town, Gloucester City v Bradford Park Avenue, Kidderminster Harriers v FC United, Salford City v Tamworth, Stalybridge Celtic v Alfreton Town

EVO-STIK PREMIER DIVISION:
Barwell v Whitby Town, Blyth Spartans v Stourbridge, Buxton v Spennymoor Town, Coalville Town v Ilkeston FC, Corby Town v Nantwich Town, Grantham Town v Mickleover Sports, Halesowen Town v Warrington Town, Marine v Matlock Town, Rushall Olympic v Frickley Athletic, Skelmersdale United v Hednesford Town, Sutton Coldfield Town v Ashton United, Workington v Stafford Rangers


EVO-STIK FIRST DIVISION NORTH:

Bamber Bridge v Clitheroe, Colne v Brighouse Town, Droylsden v Goole AFC, Glossop North End v Colwyn Bay, Hyde United v Burscough, Lancaster City v Ossett Town, Mossley v Trafford, Ossett Albion v Radcliffe Borough, Prescot Cables v Farsley Celtic, Scarborough Athletic v Ramsbottom United, Tadcaster Albion v Kendal Town

FA VASE FIRST ROUND:
1874 Northwich v Billingham Synthonia, AFC Emley v Chadderton, Ashton Town v Billingham Town, Atherton Collieries v Jarrow Roofing Boldon Community Association, Atherton LR v Chester-Le-Street, Charnock Richard v Barnoldswick Town, Congleton Town v Hall Road Rangers, Guisborough Town v Padiham, Holker Old Boys v Stockton Town, Litherland REMYCA v Shildon, Newcastle Benfield v Irlam, Runcorn Town v Hallam, South Shields v Runcorn Linnets, Sporting Khalsa v Hanley Town, Stockport Town v Ryhope CW

NORTH WEST COUNTIES LEAGUE PREMIER DIVISION:
Abbey Hey v Winsford United, AFC darwen v Barnton, Cammell Laird 1907 v Ashton Athletic, Nelson v Squires Gate, New Mills v Maine Road

MANCHESTER PREMIER LEAGUE:
AVRO v Dukinfield Town, Elton Vale v Springhead, Hindsford v Wythenshawe Amateurs, Rochdale Sacred Heart v Old Altrinchamians, Walshaw Sports v Wilmslow Albion

LANCASHIRE FA AMATEUR SHIELD:
Boothstown v East Manchester, AFC Monton v GSK Ulverston Rangers, Manchester Gregorians v Garstang, Tempest United v Royton Town

SATURDAY:

RUGBY:

NORTH LANCS/CUMBRIA DIVISION:
Aldwinians v Bolton, Aspatria v Hawcoat Park, Carlisle v Wigton, Littleborough v Silloth, Oldham v De La Salle (Salford), Trafford MV v Fleetwood, Workington v Upper Eden

LANCASHIRE NORTH:
Ashton v Didsbury Toc H, Burnley v Tarleton, Bury v Colne & Nelson, North Manchester v Garstang, Ormskirk v Orrell

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION ONE:
Broughton Park v Anselmians, Glossop v Douglas (I.O.M), Manchester v Liverpool St Helens, New Brighton v Southport, Sefton v Oswestry, Widnes v Bowdon, Wigan v Manchester Medics