Weekend Cricket Fixtures
Thursday 28th July 2016 16:21 Sports Posted by Mark Phillip

SATURDAY 30 JULY:

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE PREMIER DIVISION:
Bowdon 1st XI v Cheadle 1st XI
Macclesfield 1st XI v Hyde 1st XI
Neston 1st XI v Alderley Edge 1st XI
Timperley 1st XI v Nantwich 1st XI
Toft 1st XI v Chester Boughton Hall 1st XI
Urmston 1st XI v Bramhall 1st XI

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:
Alderley Edge 2nd XI v Neston 2nd XI
Cheadle 2nd XI v Didsbury 2nd XI
Chester Boughton Hall 2nd XI v Toft 2nd XI
Hyde 2nd XI v Macclesfield 2nd XI
Marple 2nd XI v Timperley 2nd XI
Tattenhall 2nd XI v Urmston 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE PREMIER DIVISION:

Denton West 1st XI v Clifton 1st XI
Egerton 1st XI v Edgworth 1st XI
Flixton 1st XI v Greenmount 1st XI
Glossop 1st XI v Denton St Lawrence 1st XI
Heywood 1st XI v Bury 1st XI
Prestwich 1st XI v Unsworth 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE FIRST DIVISION:

Bamford Fieldhouse 1st XI v Whalley Range 1st XI
Swinton Moorside 1st XI v Elton 1st XI
Walshaw 1st XI v Roe Green 1st XI
Winton 1st XI v Dukinfield 1st XI
Woodbank 1st XI v Astley & Tyldesley 1st XI
Woodhouses 1st XI v Worsley 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE SECOND DIVISION:
Droylsden 1st XI v Westleigh 1st XI
Radcliffe 1st XI v Brooksbottom 1st XI
South West Manchester 1st XI v Flowery Field 1st XI
Stand 1st XI v Edenfield 1st XI
Stretford 1st XI v Wythenshawe 1st XI
Thornham 1st XI v Denton 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE THIRD DIVISION:

Astley & Tyldesley 2nd XI v Heywood 2nd XI
Clifton 2nd XI v Denton West 2nd XI
Deane & Derby 2nd XI v Glossop 2nd XI
Edgworth 2nd XI v Irlam 1st XI
Greenmount 2nd XI v Swinton Moorside 2nd XI
Unsworth 2nd XI v Prestwich 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR WEST:
Bury 2nd XI v Elton Vale 1st XI
Elton 2nd XI v Flixton 2nd XI
Roe Green 2nd XI v Walshaw 2nd XI
Tottington St Johns 1st XI v Winton 2nd XI
Whalley Range 2nd XI v Egerton 2nd XI
Worsley 2nd XI v East Lans Paper Mill 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR EAST:

Ashton Ladysmith 1st XI v Woodhouses 2nd XI
Denton St Lawrence 2nd XI v Droylsden 2nd XI
Dukinfield 2nd XI v Thornham 2nd XI
Flowery Field 2nd XI v South West Manchester 2nd XI
Littleborough Lakeside 1st XI v Failsworth Macedonia 1st XI
Rochdale Catholic Club 1st XI v Stand 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE N&W:
Blackley 1st XI v Bolton 2nd XI
Brooksbottom 2nd XI v Woodbank 2nd XI
East Lancs Paper Mill 2nd XI v Bamford Fieldhouse 2nd XI
Edenfield 2nd XI v Fothergill & Harvey 1st XI
Westleigh 2nd XI v Tottington St Johns 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE S&E:
Bolton 1st XI v Ashton Ladysmith 2nd XI
Bolton Indians 1st XI v Newton Heath 1st XI
Denton 2nd XI v Springhead 1st XI
Friends Sporting Club 1st XI v Prestwich 3rd XI
Wythenshawe 2nd XI v Stretford 2nd XI

PENNINE CRICKET LEAGUE 1ST XI CHAMPIONSHIP:
Friarmere 1st XI v Werneth 1st XI
Milnrow 1st XI v Micklehurst 1st XI
Moorside 1st XI v Hollinwood 1st XI
Oldham 1st XI v heyside 1st XI
Shaw 1st XI v Stayley 1st XI
Uppermill 1st XI v Ashton 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE 2ND XI CHAMPIONSHIP:
Ashton 2nd XI v Uppermill 2nd XI
Austerlands 2nd XI v Royton 2nd XI
Heyside 2nd XI v Oldham 2nd XI
Hollinwood 2nd XI v Moorside 2nd XI
Micklehurst 2nd XI v Milnrow 2nd XI
Stayley 2nd XI v Shaw 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:

Broadbottom 1st XI v Dinting 1st XI
Buxworth 1st XI v Dove Holes 1st XI
Compstall 1st XI v Hawk Green 1st XI
New Mills 1st XI v Whaley Bridge 1st XI
Old Glossop 1st XI v Mottram 1st XI
Tintwistle 1st XI v Hadfield St Andrews 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Birch Vale & Thornsett 1st XI v Hazel grove 1st XI
Chapel-en-le-Frith 1st XI v Hollingworth 1st XI
Charlesworth & Chisworth 1st XI v Stalybridge St Pauls 1st XI
Offerton 1st XI v Newton 1st XI
Woodley 1st XI v High Lane 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Dinting 2nd XI v Broadbottom 2nd XI
Dove Holes 2nd XI v Woodley 2nd XI
Hadfield St Andrews 2nd XI v Tintwistle 2nd XI
Hawk Green 2nd XI v Charlesworth & Chisworth 2nd XI
Hayfield 2nd XI v New Mills 2nd XI
Newton 2nd XI v Old Glossop 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR:

Hazel grove 2nd XI v Birch Vale & Thornsett 2nd XI
High Lane 2nd XI v Buxworth 2nd XI
Hollingworth 2nd XI v Chapel-en-le-frith 2nd XI
Mottram 2nd XI v Offerton 2nd XI
Stalybridge St Pauls 2nd XI v Compstall 2nd XI

SUNDAY 31 JULY:

PFDK SEMI-FINAL:
Bamford Fieldhouse 1st XI v Clifton 1st XI
Denton St Lawrence 1st XI v Walshaw 1st XI