Weekend Cricket Fixtures
Friday 27th April 2018 14:47 News Posted by Mark Phillip

 

SATURDAY:

GMCL PREMIER DIVISION:

Denton St Lawrence 1st XI v Greenmount 1st XI, Woodhouses 1st XI v Edgworth 1st XI, Egerton 1st XI v Heywood 1st XI, Flixton 1st XI v Prestwich 1st XI, Clifton 1st XI v Roe Green 1st XI, Denton West 1st XI v Woodbank 1st XI

GMCL DIVISION ONE A:

Bury 1st XI v Heyside 1st XI, Brooksbottom 1st XI v Whalley Range 1st XI, Astley & Tyldesley 1st XI v Stayley 1st XI, Greenfield 1st XI v Royton 1st XI, Flowery Field 1st XI v Stretford 1st XI, Denton 1st XI v Walsahw 1st XI

GMCL DIVISION ONE B:

Glossop 1st XI v Dukinfield 1st XI, Moorside 1st XI v Swinton Moorside 1st XI, Thornham 1st XI v Stand 1st XI, Saddleworth 1st XI v Winton 1st XI, Monton 1st XI v Unsworth 1st XI

GMCL DIVISION TWO A:

Shaw 1st XI v Littleborough Lakeside 1st XI, Werneth 1st XI v Glossop 2nd XI, Droylsden 1st XI v Westleigh 1st XI, East Lancs Paper Mill 1st XI v Elton 1st XI, Micklehurst 1st XI v Clifton 2nd Xi, Prestwich 2nd XI v Elton Vale 1st XI

GMCL DIVISION TWO B:

Edenfield 1st XI v Uppermill 1st XI, Whalley Range 2nd XI v Austerlands 1st XI, Friarmere 1st XI v Oldham 1st Xi, Radcliffe 1st XI v Bolton Deane & Derby 1st XI, Wythenshawe 1st XI v Ashton 1st XI, South West Manchester 1st XI v Hollinwood 1st XI

GMCL DIVISION THREE WEST:

Swinton Moorside 2nd XI v Astley & Tyldesley 2nd XI, Edgworth 2nd XI v Hindley St Peters 1st XI, Worsley 1st XI v Bury 2nd XI, Woodbank 2nd XI v Monton 2nd XI, Roe Green 2nd XI v Irlam 1st XI, Elton 2nd XI v Tottington St Johns 1st XI

GMCL DIVISION THREE EAST:

Oldham 2nd XI v Rochdale Catholic Club 1st XI, Dukinfield 2nd XI v Werneth 2nd XI, Glodwick 2nd XI v Denton St Lawrence 2nd XI, Unsworth 2nd XI v Denton West 2nd XI, Stretford 2nd XI v Flowery Field 2nd XI, Stand 2nd XI v Greenfield 2nd XI

GMCL DIVISION FOUR WEST:

Westleigh 2nd XI v Egerton 2nd XI, Blackley 1st XI v Friends United 1st XI, Greenmount 2nd XI v Bamford Fieldhouse 2nd XI, Walshaw 2nd XI v South West Manchester 2nd XI, Winton 2nd XI v Bolton Indians 1st XI, Bolton Deane & Derby 2nd XI v Flixton 2nd XI

GMCL DIVISION FOUR EAST:

Heywood 2nd XI v Moorside 2nd XI, Newton Heath 1st XI v Woodhouses 2nd XI, Heyside 2nd XI v Ashton Ladysmith 1st XI, Hollinwood 2nd XI v Denton 2nd XI, Ashton 2nd XI v Saddleworth, Royton 2nd XI v Failsworth Macedonia 1st XI

GMCL DIVISION FIVE NORTH AND EAST:

Friends Sporting Club 1st XI v Edenfield 2nd XI, Milnrow 3rd XI v Brooksbottom 2nd XI, Tottington St Johns 2nd XI v Droylsden 2nd XI

GMCL DIVISION FIVE SOUTH AND EAST:

Austerlands 2nd XI v Shaw 2nd XI, Stayley 2nd XI v Springhead 1st XI, Uppermill 2nd XI v Thornham 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHSHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:

Broadbottom 1st XI v Hawk Green 1st XI, Dinting 1st XI v Mottram 1st XI, Dove Holes 1st XI v Hayfield 1st XI, Woodley 1st XI v Tintwistle 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Buxworth 1st XI v Whaley Bridge 1st XI, Hadfield St Andrew’s Sports Club 1st XI v Compstall 1st XI, Hazel grove 1st XI v newton 1st XI, New Mills 1st XI v Old Glossop 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Birch Vale & Thornsett 1st XI v Pott Shrigley 1st XI, Charlesworth & Chisworth 1st XI v Offerton 1st XI, High Lane 1st XI v Stalybridge St Pauls 1st XI, Hollingworth 1st XI v Chapel-en-le-Frith 1st Xi

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR:

Hawk Green 2nd XI v Broadbottom 2nd XI, Mottram 2nd XI v New Mills 2nd XI, Newton 2nd XI v Dove Holes 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Woodley 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE:

Compstall 2nd XI v Birch Vale & Thornsett 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Hazel grove 2nd XI, Old Glossop 2nd XI v Dinting 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION SIX:

Chapel-en-le-frith 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, Offerton 2nd XI v Charlesworth & Chisworth 2nd XI, Pott Shrigley 2nd XI v Hadfield St Andrew’s Sports Club 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Buxworth 2nd XI