Weekend Football And Rugby Fixtures
Friday 5th January 2018 09:55 Football Sports Posted by Mark Phillip

SATURDAY:

EFL LEAGUE ONE:

Northampton Town v Southend United, Charlton Athletic v Oldham Athletic, Oxford United v Blackpool, Plymouth Argyle v Bury

NATIONAL LEAGUE NORTH:

AFC Telford Utd v Curzon Ashton, Blyth Spartans v Gainsborough Trinity, Boston United v Tamworth, Bradford Park Avenue v Spennymoor Town, Chorley v Harrogate Town, Darlington v York City, Leamington v Kidderminster Harriers, North Ferriby United v Alfreton Town, Nuneaton Town v Brackley Town, Stockport County v Salford City

EVO-STIK PREMIER DIVISION:

Ashton United v Marine, Coalville Town v Sutton Coldfield Town, Farsley Celtic v Altrincham, Halesowen Town v Grantham Town, matlock Town v Barwell, Nantwich Town v hednesford Town, Rushall Olympic v Stafford Rangers, Stalybridge Celtic v Witton Albion, Stourbridge v Mickleover Sports, Warrington Town v Buxton, Whitby Town v Lancaster City, Workington v Shaw Lane

EVO-STIK FIRST DIVISION NORTH:

Atherton Collieries v Clitheroe, Droylsden v Scarborough Athletic, Hyde United v Goole AFC, Kendal Town v Brighouse Town, Mossley v Bamber Bridge, Ossett Town v Colwyn Bay, Prescot Cables v Colne, Radcliffe Borough v Glossop, Ramsbottom United v Skelmersdale United, Tadcaster Albion v South Shields, Trafford v Ossett Albion

NORTH WEST COUNTIES FIRST DIVISION:

Abbey Hulton United v Cheadle Town, AFC Blackpool v Daisy Hill, Bacup Borough v Litherland REMYCA, Cammell Laird 1907 v Nelson, Carlisle City v Atherton LR, Chadderton v FC Oswestry Town, New Mills v Prestwich Heys, Silsden v Eccleshall, St Helens Town v Alsager Town, Stockport Town v Holker Old Boys, Whitchurch Alport v Sandbach United

MANCHESTER PREMIER LEAGUE:

East Manchester v Old Alts, Heyside vs Royton Town, Manchester Gregorians vs Bolton County, Rochdale Sacred Heart vs Hindsford, Springhead vs Avro, Wythenshawe Amateurs vs Walshaw Sports

 

RUGBY UNION:

NORTH LANCS CUMBRIA DIVISION:

Aldwinians v Eccles, Aspatria v Trafford MV, De La Salle v Bolton, Hawcoat Park v Fleetwood, Littleborough v Keswick, Oldham v Wigton, Tarleton v Burnley

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION ONE:

Anselmians v West Park (St Helens), Bowdon v Sefton, Glossop v Widnes, Leigh v New Brighton, Manchester Medics v Liverpool St Helens, Southport v Tyldesley, Broughton Park v Hoylake

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION TWO:

Aspull v Heaton Moor, Liverpool Collegiate v Wigan, Marple v Vagabonds, Oldershaw v Orrell, Oswestry v Didsbury Toc H, Port Sunlight v Congleton, Winnington Park v Dukinfield

 

LANCASHIRE/CHESHIRE DIVISION THREE (NORTH):

Ashton v Eagle, Bury v Garstang, North Manchester v Clitheroe, Ormskirk v Old Bedians

 

 

SUNDAY:

NATIONAL LEAGUE NORTH:

FC Unuited v Southport