Weekend Football And Rugby Fixtures
Friday 24th November 2017 15:35 Football Sports Posted by Mark Phillip

EFL LEAGUE ONE:

AFC Wimbledon v Walsall, Blackburn Rovers v Bristol Rovers, Doncaster Rovers v Milton Keynes Dons, Fleetwood Town v Blackpool, Gillingham v Oldham Athletic, Northampton Town v Bury, Portsmouth v Plymouth Argyle, Rochdale v Peterborough United, Rotherham United v Wigan Athletic, Scunthorpe United v Charlton Athletic, Shrewsbury Town v Bradford City, Southend United v Oxford United

 

FA TROPHY THIRD QUALIFYING ROUND:

Brackley Town v Salford City, York City v Coalville Town, Hednesford Town or Cleethorpes Town v Spennymoor Town, Grantham Town v Chorley, Tamworth v Warrington Town, AFC Telford Utd v Droylsden, Darlington v Harrogate Town, Gainsborough Trinity v Stafford Rangers, Bradford Park Avenue v Stourbridge, Boston United v Kidderminster Harriers, Nuneaton Town v North Ferriby United, Stockport County v Southport, Glossop v Workington, Alfreton Town v Altrincham, Leamington v Curzon Ashton, Lancaster City v Mildenhall Town, Marine v FC United, Lewes v Truro City, Havant & Waterlooville v Dorking Wanderers, East Thurrock United v Shortwood United, Taunton Town or Beaconsfield Town v Concord Rangers, Hemel Hempstead Town v Bognor Regis Town, Farnborough or Banbury United v Hartley Wintney, Oxford City v Hereford or Potters Bar Town, Hendon v Slough Town, Braintree Town v Moneyfields or Cray Wanderers, Welling United v Weston Super Mare, St Albans City v Poole Town, Metropolitan Police v Wingate & Finchley, Whitehawk v Chippenham Town, Sittingbourne or Haringey Borough v Thame United, Brentwood Town v Dartford, Chesham United v Gloucester City, Hungerford Town v Billericay Town, Hampton & Richmond Borough v Harlow Town, Bath City v Margate or Bowers & Pitsea, Wealdstone v Chelmsford City, Eastbourne Borough v Royston Town, Ashford Town or Kingstonian v Heybridge Swifts, Blyth Spartans v Stalybridge Celtic

 

EVO-STIK PREMIER DIVISION:

Farsley Celtic v Sutton Coldfield Town, Matlock Town v Halesowen Town, Whitby Town v Witton Albion

 

EVO-STIK FIRST DIVISION NORTH:

Atherton Collieries v Radcliffe Borough, Bamber Bridge v Hyde United, Clitheroe v Ossett Albion, Colne v Skelmersdale United, Colwyn Bay v Scarborough Athletic, Goole v Ramsbottom United, Mossley v Brighouse Town, Ossett Town v Kendal Town, South Shields v Prescot Cables, Tadcaster Albion v Trafford

 

NORTH WEST COUNTIES LEAGUE FIRST DIVISION:

Abbey Hulton United v Atherton LR, Alsager Town v Holker Old Boys, Chadderton v Eccleshall, Cheadle Town v Bacup Borough, Daisy Hill v Stockport Town, Litherland REMYCA v Cammell Laird 1907, New Mills v Sandbach United, Prestwich Heys v Carlisle City, St Helens Town v FC Oswestry Town, Whitchurch Alport v AFC Blackpool

 

MANCHESTER PREMIER LEAGUE:

Avro v Old Alts, East Manchester v Prestwich Heys Reserves, Heyside v Stockport Georgians, Manchester Gregorians v Springhead, Rochdale Sacred Heart v Bolton County, Royton Town v AFC Monton, Walshaw Sports v Hindsford, Wythenshawe Amateurs v Dukinfield Town

 

 

SATURDAY:

RUGBY UNION:

NORTH LANCS CUMBRIA DIVISION:

Aspatria v Eccles, Bolton v Keswick, De La Salle v Burnley, Littleborough v Hawcoat Park, Oldham v Aldwinians, Trafford MV v Fleetwood, Wigton v Tarleton

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION ONE:

Bowdon v Anselmians, Glossop v West Park, Hoylake v Liverpool St Helens, Leigh v Southport, New Brighton v Sefton, Widnes v Manchester Medics, Broughton Park v Tyldesley

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION TWO:

Aspull v Winnington Park, Didsbury Toc H v Marple, Liverpool Collegiate v Congleton, Oldershaw v Vagabonds, Orrell v Heaton Moor, Oswestry v Port Sunlight, Wigan v Dukinfield