Weekend Cricket Fixtures
Friday 8th September 2017 13:56 Sports Posted by Mark Phillip

 

SATURDAY:

CRICKET:

 

GREATER MANCHSTER CRICKET LEAGUE PREMIER DIVISION:

Clifton 1st XI v Bamford Fieldhouse 1st XI, Denton West 1st XI v Roe Green 1st XI, Egerton 1st XI v Walshaw 1st XI, Glossop 1st XI v Flixton 1st XI, Prestwich 1st XI v Bury 1st XI, Woodbank 1st XI v Denton St Lawrence 1st XI

 

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:

Denton 1st XI v Edgworth 1st XI, Dukinfield 1st XI v Worsley 1st XI, Heywood 1st XI v Greenmount 1st XI, Stand 1st XI v Stretford 1st XI, Unsworth 1st XI v Flowery Field 1st XI, Winton 1st XI v Woodhouses 1st XI

 

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Brooksbottom 1st XI v Prestwich 2nd XI, Edenfield 1st XI v Glossop 2nd XI, Hindley St Peters 1st XI v Whalley Range 1st XI, South West Manchester 1st XI v Swinton Moorside 1st XI, Thornham 1st XI v Astley & Tyldesley 1st XI, Westleigh 1st XI v Elton 1st XI, Wythenshawe 1st XI v Droylsden 1st XI

 

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Astley & Tyldesley 2nd XI v Denton West 2nd XI, Deane & Derby 1st XI v Dukinfield 2nd XI, Edgworth 2nd XI v Radcliffe 1st XI, Irlam 1st XI v Elton Vale 1st XI, Swinton Moorside 2nd XI v Littleborough Lakeside 1st XI, Whalley Range 2nd XI v Clifton 2nd XI

 

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR EAST:

Ashton Ladysmith 1st XI v Heywood 2nd XI, Denton St Lawrence 2nd XI v Failsworth Macedonia 1st XI, Flowery Field 2nd XI v South West Manchester 2nd XI, Rochdale Catholic Club 1st XI v Unsworth 2nd XI, Stretford 2nd XI v Stand 2nd XI, Woodhouses 2nd XI v Greenfield 3rd XI

 

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE SOUTH AND EAST:

Droylsden 2nd XI v Denton 2nd XI, Friends Sporting Club 1st XI v Friends United 1st XI, Newton Heath 1st XI v Bolton Indians 1st XI, Springhead 1st XI v Thornham 2nd XI

 

PENNINE CRICKET LEAGUE 1ST XI PREMIERSHIP:

Heyside 1st XI v Austerlands 1st XI, Littleborough 1st XI v Walsden 1st XI, Monton & Weaste 1st XI v Rochdale 1st XI, Norden 1st XI v Saddleworth 1st XI

 

PENNINE CRICKET LEAGUE 1ST XI CHAMPIONSHIP:

Hollinwood 1st XI v Micklehurst 1st XI, Middleton 1st XI v Friarmere 1st XI, Moorside 1st XI v Milnrow 1st XI, Oldham 1st XI v Werneth 1st XI, Royton 1st XI v Ashton 1st XI, Shaw 1st XI v Uppermill 1st XI

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:

Woodley 1st XI v Hayfield 1st XI, Dove Holes 1st XI v Tintwistle 1st XI, Old Glossop 1st XI v Hawk Green 1st XI, Broadbottom 1st XI v Mottram 1st XI, Dinting 1st XI v New Mills 1st XI, Hadfield ST Andrews 1st XI v Buxworth 1st XI

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Compstall 1st XI v Chapel-en-le-frith 1st XI, Hollingworth 1st XI v Offerton 1st XI, Charlesworth & Chisworth 1st XI v High Lane 1st XI, Stalybridge St Paul’s 1st XI v Whaley Bridge 1st XI, Newton 1st XI v Hazel Grove 1st XI

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Hayfield 2nd XI v Woodley 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v Dove Holes 2nd XI, Hawk Green 2nd XI v Old Glossop 2nd XI, Mottram 2nd XI v Broadbottom 2nd XI, New Mills 2nd XI v Dinting 2nd XI, Hazel Grove 2nd XI v Newton 2nd XI

 

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR:

Chapel-en-le-frith 2nd XI v Compstall 2nd XI, Offerton 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, High Lane 2nd XI v Charlesworth & Chisworth 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Stalybridge St Paul’s 2nd XI, Buxworth 2nd XI v Hadfield St Andrews 2nd XI

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 1ST XI PREMIER DIVISION:

Cheadle 1st XI v Bowdon 1st XI, Didsbury 1st XI v Bramhall 1st XI, Grappenhall 1st XI v Nantwich 1st XI, Hyde 1st XI v Alderley Edge 1st XI, Neston 1st XI v Timperley 1st XI, Toft 1st XI v Chester Boughton Hall 1st XI

 

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:

Alderley Edge 2nd XI v Hyde 2nd XI, Chester Boughton Hall 2nd XI v Toft 2nd XI, Macclesfield 2nd XI v Didsbury 2nd XI, Marple 2nd XI v Upton 2nd XI, Nantwich 2nd XI v Tattenhall 2nd XI, Timperley 2nd XI v Neston 2nd XI

 

SUNDAY:

CRICKET:

 

PENNINE CRICKET LEAGUE 1ST XI PREMIERSHIP:

Austerlands 1st XI v Littleborough 1st XI, Crompton 1st XI v Heyside 1st XI, Rochdale 1st XI v Norden 1st XI, Saddleworth 1st XI v Glodwick 1st XI, Stayley 1st XI v Monton & Weaste 1st XI, Walsden 1st XI v Greenfield 1st XI

 

PENNINE CRICKET LEAGUE 1ST XI CHAMPIONSHIP:

Ashton 1st XI v Moorside 1st XI, Friarmere 1st XI v Shaw 1st XI, Micklehurst 1st XI v Middleton 1st XI, Milnrow 1st XI v Hollinwood 1st XI, Uppermill 1st XI v Oldham 1st XI, Werneth 1st XI v Royton 1st XI