Forthcoming football and rugby fixtures
Wednesday 20th September 2017 15:20 Football Sports Posted by Mark Phillip

SATURDAY:

 FOOTBALL:

 EFL LEAGUE ONE:

 

Bristol Rovers v Blackpool, Charlton Athletic v Bury, Fleetwood Town v Southend United, Northampton Town v Bradford City, Oxford United v Walsall, Peterborough United v Wigan Athletic, Plymouth Argyle v Doncaster Rovers, Rochdale v Gillingham, Rotherham United v Oldham Athletic, Scunthorpe United v Portsmouth, Shrewsbury Town v Blackburn Rovers

 

NATIONAL LEAGUE NORTH:

Boston United v Darlington, Brackley Town v Curzon Ashton, Chorley v AFC Telford Utd, Gainsborough Trinity v Salford City, Harrogate Town v York City, Kidderminster Harriers v Blyth Spartans, Leamington v Bradford Park Avenue, Nuneaton Town v Southport, Spennymoor Town v Alfreton Town, Stockport County v North Ferriby United

 

EVO-STIK PREMIER DIVISION:

Altrincham v Grantham Town, Coalville Town v Stalybridge Celtic, Farsley Celtic v Barwell, Halesowen Town v Warrington Town, Mickleover Sports v Hednesford Town, Nantwich Town v Ashton United, Shaw Lane v Stafford Rangers, Stourbridge v Lancaster City, Sutton Coldfield Town v Buxton, Whitby Town v Marine, Witton Albion v Rushall Olympic, Workington v Matlock Town

 

EVO-STIK FIRST DIVISION NORTH: 

Bamber Bridge v Brighouse Town, Colwyn Bay v Goole AFC, Glossop v Colne, Hyde United v Ossett Town, Mossley v Atherton Collieries, Ossett Albion v Radcliffe Borough, Ramsbottom United v Prescot Cables, Skelmersdale United v Scarborough Athletic, South Shields v Clitheroe, Tadcaster Albion v Kendal Town, Trafford v Droylsden

 

BUILDBASE FA VASE SECOND QUALIFYING ROUND:

AFC Liverpool v City of Liverpool, Alsager Town v Nostell Miners Welfare, Ashton Athletic v Maltby Main, Burscough v Armthorpe Welfare, Charnock Richard v Bacup Borough, Dronfield Town v Barnton, Garforth Town v Nelson, Glasshoughton Welfare v AFC Darwen, Highgate United v Whitchurch Alport, Irlam v Parkgate, Litherland REMYCA v Chadderton, Padiham v Ashtington, Sandbach United v AFC Emley, Studley v Hanley Town, West Auckland v Silsden, West Didsbury & Chorlton v Stockport Town, Winsford United v Pontefract Collieries

 

NORTH WEST COUNTIES LEAGUE FIRST DIVISION:

AFC Blackpool v Cammell Laird 1907, Cheadle Town v FC Oswestry Town, Eccleshall v Abbey Hulton United, Holker Old Boys v Daisy Hill, New Mills v Atherton LR, St Helens Town v Prestwich Heys

 

RUGBY UNION: 

NORTH LANCS CUMBRIA DIVISION:

Aldwinians v Fleetwood, Burnley v Eccles, De La Salle v Trafford MV, Hawcoat Park v Keswick, Littleborough v Wigton, Oldham v Bolton, Tarleton v Aspatria

 

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION ONE: 

Anselmians v Liverpool St Helens, Bowdon v New Brighton, Broughton Park v Glossop, Leigh v Hoylake, Manchester Medics v Sefton, Southport v West Park, Tyldesley v Widnes

 

 

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION TWO: 

Aspull v Didsbury Toc H, Marple v Liverpool Collegiate, Oldershaw v Wigan, Oswestry v Orrell, Port Sunlight v Dukinfield, Vagabonds v Congleton, Winnington Park v Heaton Moor

 

 

SUNDAY: 

FOOTBALL: 

NATIONAL LEAGUE NORTH: 

FC United v Tamworth

 

 

BUILDBASE FA VASE SECOND QUALIFYING ROUND: 

1874 Northwich v Congleton Town

 

 

TUESDAY: 

FOOTBALL: 

EFL LEAGUE ONE: 

Blackburn Rovers v Rotherham United, Blackpool v Rochdale, Bradford City v Fleetwood Town, Bury v Oxford United, Doncaster Rovers v Shresbury Town, Gillingham v Scunthorpe United, Milton Keynes Dons v Northampton Town, Oldham Athletic v Peterborough United, Portsmouth v Bristol Rovers, Southend United v AFC Wimbledon, Walsall v Charlton Athletic, Wigan Athletic v Plymouth Argyle

 

 

EVO-STIK PREMIER DIVISION: 

Ashton United v Workington, Barwell v Mickleover Sports, Buxton v Whitby Town, Grantham Town v Sutton Coldfield Town, Hednesford Town v Altrincham, Lancaster City v Witton Albion, Marine v Farsley Celtic, Matlock Town v Shaw Lane, Rushall Olympic v Coalville Town, Stafford Rangers v Nantwich Town, Stalybridge Celtic v Halesowen Town, Warrington Town v Stourbridge

 

EVO-STIK FIRST DIVISION NORTH: 

Clitheroe v Ramsbottom United, Ossett Town v Mossley, Scarborough Athletic v Goole AFC

 

 

NORTH WEST COUNTIES LEAGUE FIRST DIVISION:

Chadderton v New Mills