Weekend Cricket Fixtures
Friday 12th May 2017 @ 16:19 by Mark Phillip
Sports

SATURDAY 13TH MAY:
GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE PREMIER DIVISION:

Bamford Fieldhouse 1st XI v Walshaw 1st XI, Bury 1st XI v Egerton 1st XI, Clifton 1st XI v Flixton 1st XI, Glossop 1st XI v Woodbank 1st XI, Prestwich 1st XI v Denton West 1st XI, Roe Green 1st XI v Denton St Lawrence 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:
Flowery Field 1st XI v Denton 1st XI, Greenmount 1st XI v Edgworth 1st XI, Heywood 1st XI v Woodhouses 1st XI, Stretford 1st XI v Worsley 1st XI, Unsworth 1st XI v Stand 1st XI, Winton 1st XI v Dukinfield 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:
Astley & Tyldesley 1st XI v Elton 1st XI, Hindley St Peters 1st XI v Westleigh 1st XI, South West Manchester 1st XI v Edenfield 1st XI, Swinton Moorside 1st XI v Prestwich 2nd XI, Thornham 1st XI v Droylsden 1st XI, Whalley Range 1st XI v Glossop 2nd XI, Wythenshawe 1st XI v Brooksbottom 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:
Deane & Derby 1st XI v Radcliffe 1st XI, Denton West 2nd XI v Clifton 2nd XI, Dukinfield 2nd XI v Littleborough Lakeside 1st XI, Edgworth 2nd XI v Whalley Range 2nd XI, Elton Vale 1st XI v Swinton Moorside 2nd XI, Irlam 1st XI v Astley & Tyldesley 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR EAST:
Denton St Lawrence 2nd XI v Unsworth 2nd XI, Failsworth Macedonia 1st XI v South West Manchester 2nd XI, Rochdale Catholic Club 1st XI v Ashton Ladysmith 1st XI, Stand 2nd XI v Heywood 2nd XI, Woodhouses 2nd XI v Stretford 2nd XI
GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE SOUTH AND EAST:
Denton 2nd XI v Newton Heath 1st XI, Droylsden 2nd XI v Friends Sporting Club 1st XI, Friends United 1st XI v Thornham 2nd XI

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE PREMIER 1ST XI PREMIER DIVISION:
Bowdon 1st XI v Timperley 1st XI, Bramhall 1st XI v Chester Boughton Hall 1st XI, Didsbury 1st XI v Cheadle 1st XI, Grappenhall 1st XI v Toft 1st XI, Nantwich 1st XI v Alderley Edge 1st XI, Neston 1st XI v Hyde 1st XI

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:
Alderley Edge 2nd XI v Nantwich 2nd XI, Chester Boughton Hall 2nd XI v Macclesfield 2nd XI, Hyde 2nd XI v Neston 2nd XI, Timperley 2nd XI v Marple 2nd XI, Toft 2nd XI v Tattenhall 2nd XI, Upton 2nd XI v Didsbury 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:
Dinting 1st XI v Woodley 1st XI, Broadbottom 1st XI v Dove Holes 1st XI, Buxworth 1st XI v Old Glossop 1st XI, Mottram 1st XI v Hawk Green 1st XI, New Mills 1st XI v Tintwistle 1st XI, Hadfield 1st XI v Hayfield 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:
Stalybridge St Pauls 1st XI v Compstall 1st XI, Charlesworth 1st XI v Birch Vale 1st XI, Hazel Grove 1st XI v Hoollingworth 1st XI, High Lane 1st XI v Offerton 1st XI, Newton 1st XI v Chapel 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:
Woodley 2nd XI v Dinting 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Broadbottom 2nd XI, Old Glossop 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI, Hawk Green 2nd XI v Mottram 2nd XI, Tintwistle 2nd XI v New Mills 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Newton 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR:
Compstall 2nd XI v Stalybridge St Pauls 2nd XI, Birch Vale 2nd XI v Charlseworth 2nd XI, Hollingworth 2nd XI v Buxworth 2nd XI, Offerton 2nd XI v High Lane 2nd XI, Chapel 2nd XI v Hadfield 2nd XI