Cricket Fixtures
Saturday 22nd April 2017 09:34 Sports Posted by Mark Phillip

CRICKET:

SATURDAY:

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE PREMIER DIVISION:

Clifton 1st XI v Bury 1st XI, Denton West first XI v Bamford Fieldhouse 1st XI, Egerton 1st XI v Denton St Lawrence 1st Xi, Flixton 1st XI v Walshaw 1st XI, Glossop 1st XI v Prestwich 1st XI, Woodbank 1st XI v Roe Green 1st XI

GREATER MANCHESTER PREMIER LEAGUE DIVISION ONE:

Denton 1st XI v Worsley 1st XI, Dukinfield 1st XI v Stretford 1st XI, Heywood 1st XI v Flowery Field 1st XI, Stand 1st XI v Greenmount 1st XI, Winton 1st XI v Unsworth 1st XI, Woodhouses 1st XI v Edgworth 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Brooksbottom 1st XI v Astley & tyldesley 1st XI, Droylsden 1st XI v Glossop 2nd XI, Edenfield 1st XI v Whalley Range 1st XI, Prestwich 2nd XI v Elton 1st XI, South West Manchester 1st XI v Hindley St Peters 1st XI, Thornham 1st XI v Wythenshawe 1st XI, Westleigh 1st XI v Swinton Moorside 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Astley & tyldesley 2nd XI v Dukinfield 2nd XI, Deane & Derby 1st XI v Elton Vale 1st XI, Edgworth 2nd XI v irlam 1st XI, Radcliffe 1st XI v Littleborough Lakeside 1st XI, Swinton Moorside 2nd XI v Clifton 2nd XI, Whalley Range 2nd XI v Denton West 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR EAST:

Ashton Ladysmith 1st XI v Stand 2nd XI, Denton St Lawrence 2nd XI v Greenfield 3rd XI, Flowery Field 2nd XI v Heywood 2nd XI, Rochdale Catholic Club 1st XI v Woodhouses 2nd XI, Stretford 2nd XI v Failsworth Macedonia 1st XI, Unsworth 2nd XI v South West Manchester 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE SOUTH & EAST:

Friends Sporting Club 1st XI v Ashton Ladysmith 2nd XI, Newton Heath 1st XI v Thornham 2nd XI, Springhead 1st XI v Friends United 1st XI, Wythenshawe 2nd XI v Bolton Indians 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE FIRST XI PREMIERSHIP:

Greenfield 1st XI v Crompton 1st XI, Heyside 1st XI v Saddleworth 1st XI, Littleborough 1st XI v Glodwick 1st XI, Monton & Weaste 1st XI v Austerlands 1st XI, Norden 1st XI v Walsden 1st XI, Rochdale 1st XI v Stayley 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE FIRST XI CHAMPIONSHIP:

Hollinwood 1st XI v Werneth 1st XI, Micklehurst 1st XI v Milnrow 1st XI, Middleton 1st XI v Ashton 1st XI, Moorside 1st XI v Uppermill 1st XI, Oldham 1st XI v Friarmere 1st XI, Royton 1st XI v Shaw 1st XI

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE PREMIER DIVISION:

Alderley Edge 1st XI v Grappenhall 1st XI, Cheadle 1st XI v Hyde 1st XI, Chester Boughton Hall 1st XI v Neston 1st Xi, Didsbury 1st XI v Timperley 1st XI, Nantwich 1st XI v Bramhall 1st XI, Toft 1st XI v Bowdon 1st XI

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:

Hyde 2nd XI v Upton 2nd XI, Macclesfield 2nd XI v Nantwich 2nd Xi, Neston 2nd XI v Chester Boughton Hall 2nd XI, Tattenhall 2nd XI v Alderley Edge 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:

Woodley 1st XI v Dove Holes 1st Xi, Hayfield 1st XI v Old Glossop 1st XI, Tintwistle 1st XI v Broadbottom 1st XI, hawk Green 1st XI v Dinting 1st XI, Mottram 1st XI v Hadfield 1st XI, Buxworth 1st XI v New Mills 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:

Compstall 1st XI v Birch Vale 1st XI, Chapel 1st XI v Hollingworth 1st XI, Bye 1st XI v Charlesworth 1st XI, Offerton 1st XI v Stalybridge St Pauls 1st XI, Hugh Lane 1st XI v Newton 1st XI, Hazel Grove 1st XI v Whaley Bridge 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Dove Holes 2nd XI v Woodley 2nd XI, Old Glossop 2nd XI v Hayfield 2nd XI, Broadbottom 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Dinting 2nd XI v Hawk Green 2nd Xi, Newton 2nd XI v Mottram 2nd XI, New Mills 2nd XI v Hazel Grove 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHRSHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR:

Birch Vale 2nd XI v Compstall 2nd XI, Hollingworth 2nd XI v Chapel 2nd XI, Stalybridge St Pauls 2nd XI v Offerton 2nd XI, Hadfield 2nd XI v High Lane 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Buxworth 2nd XI