This weekend’s football and rugby fixtures
Thursday 27th October 2016 11:48 Football Sports Posted by Mark Phillip

SATURDAY:
NATIONAL LEAGUE NORTH:

AFC Telford Utd v Salford City, Alfreton Town v Chorley, Bradford Park Avenue v Stalybridge Celtic, Curzon Ashton v Gainsborough Trinity, FC Halifax Town v Brackley Town, FC United v Gloucester City, Harrogate Town v Darlington 1883, Nuneaton Town v Boston United, Stockport County v Kidderminster Harriers, Tamworth FC v AFC Fylde, Worcester City v Altrincham

FA TROPHY FIRST QUALIFYING ROUND:

AFC Rushden & Diamonds v Coalville Town, Ashton United v Marine, Bamber Bridge v Trafford, Bedworth United v St Neots Town, Buxton v Glossop North End, Carlton Town v St Ives Town, Colwyn Bay v Witton Albion, Corby Town v Stafford Rangers, Goole AFC v Blyth Spartans, Ilkeston FC v Barwell, Kettering Town v Market Drayton Town, Kidsgrove Athletic v Soham Town Rangers, Leamington v Mickleover Sports, Leek Town v Sutton Coldfield Town, Lincoln United v Gresley FC, Mossley v Farsley Celtic, Ramsbottom United v Prescot Cables, Rushall Olympic v Halesowen Town, Shaw Lane AFC v Frickley Athletic, Skelmersdale United v Kendal Town, Spennymoor Town v Matlock Town, Stamford v Hednesford Town, Stocksbridge Park Steels v Lancaster City, Stourbridge v King’s Lynn Town, Stratford Town v Grantham Town, Warrington Town v Nantwich Town, Whitby Town v Workington

EVO-STIK FIRST DIVISION NORTH:

Brighouse Town v Ossett Albion, Ossett Town v Hyde United, Radcliffe Borough v Colne, Scarborough Athletic v Clitheroe, Tadcaster Albion v Burscough

THE MACRON CUP SECOND ROUND:

Ashton Town v Abbey Hey, Barnoldswick Town v Cammell Laird 1907, Eccleshall v St Helens Town, Hanley Town v Charnock Richard, Holker Old Boys v Chadderton, Nelson v FC Oswestry Town, New Mills v Silsden, Prestwich Heys v City of Liverpool FC, Runcorn Linnets v Ashton Athletic, Runcorn Town v Bacup Borough, Sandbach United v Atherton Collieries, Whitchurch Alport v Maine Road, Winsford United v Litherland REMYCA

NORTH WEST COUNTIES LEAGUE PREMIER DIVISION:

Congleton Town v Barnton, Squires Gate v Irlam, West Didsbury & Chorlton v AFC Darwen

MANCHESTER PREMIER LEAGUE:

Dukinfield Town v Elton Vale, Hindsford v Stockport Georgians, Old Altrinchamians v Royton Town, Wilmslow Albion v Rochdale Sacred Heart, Wythenshawe Amateurs v Manchester Gregorians

GILGRYST CUP:

Leigh Athletic v AFC Monton

MURRAY SHIELD:

Walshaw Sports v Bolton County

MANCHESTER FA CHALLENEGE TROPHY:

Curzon Ashton res v AVRO, Parrswood Celtic v East Manchester

SATURDAY:
RUGBY:

NORTH LANCS CUMBRIA DIVISION:

Bolton v Trafford MV, De La Salle (Salford) v Aldwinians, Hawcoat Park v Fleetwood, Littleborough v Oldham, Silloth v Carlisle, Upper Eden v Aspatria, Wigton v Workington

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION ONE:

Anselmians v Glossop, Douglas (IOM) v Bowdon, Liverpool St Helens v New Brighton, Manchester v Widnes, Manchester Medics v Broughton, Oswestry v Wigan, Southport v Sefton

SOUTH LANCS/CHESHIRE DIVISION TWO:

Bye v Ruskin Park, Dukinfield v Marple, Eagle v Hoylake, Port Sunlight v Heaton Moor, Tyldesley v Oldershaw, Vagabonds (IOM) v Liverpool Collegiate, Winnington Park v Moore

LANCASHIRE NORTH:

Didsbury Toc H v Thornton Cleveleys, Garstang v Ormskirk, North Manchester v Bury, Orrell v Ashton, Tarleton v Colne & Nelson