Weekend Cricket Fixtures
Friday 26th August 2016 @ 12:48 by Mark Phillip
Sports

SATURDAY:

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE PREMIER DIVISION:
Alderley Edge 1st XI v Bramhall 1st XI, Hyde 1st XI v Timperley 1st XI, Nantwich 1st XI v Chester Boughton Hall 1st XI, Neston 1st XI v Bowdon 1st XI, Toft 1st XI v Cheadle 1st XI, Urmston 1st XI v Macclesfield 1st XI

ECB CHESHIRE COUNTY LEAGUE 2ND XI PREMIER DIVISION:
Cheadle 2nd XI v Toft 2nd XI, Chester Boughton Hall 2nd XI v Marple 2nd XI, Didsbury 2nd XI v Neston 2nd XI, Macclesfield 2nd XI v Urmston 2nd XI, Tattenhall 2nd XI v Alderley Edge 2nd XI, Timperley 2nd XI v Hyde 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE PREMIER DIVISION:
Bury 1st XI v Denton St Lawrence 1st XI, Denton West 1st XI v Egerton 1st XI, Glossop 1st XI v Flixton 1st XI, Heywood 1st XI v Edgworth 1st XI, Prestwich 1st XI v Greenmount 1st XI, Unsworth 1st XI v Clifton 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:
Astley & Tyldesley 1st XI v Roe Green 1st XI, Walshaw 1st XI v Swinton Moorside 1st XI, Winton 1st XI v Bamford Fieldhouse 1st XI, Woodbank 1st XI v Whalley Range 1st XI, Woodhouses 1st XI v Elton 1st XI, Worsley 1st XI v Dukinfield 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:
Brooksbottom 1st XI v Westleigh 1st XI, Droylsden 1st XI v Stand 1st XI, Radcliffe 1st XI v Flowery Field 1st XI, Stretford 1st XI v Edenfield 1st XI, Thornham 1st XI v South West Manchester 1st XI, Wythenshawe 1st XI v Denton 1st XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISON THREE:

Clifton 2nd XI v Astley & Tyldesley 2nd XI, Deane & Derby 1st XI v Unsworth 2nd XI, Edgworth 2nd XI v Heywood 2nd XI, Greenmount 2nd XI v Prestwich 2nd XI, Irlam 1st XI v Glossop 2nd XI, Swinton Moorside 2nd XI v Denton West 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR EAST:

Denton St Lawrence 2nd XI v Ashton Ladysmith 1st XI, Dukinfield 2nd XI v Littleborough Lakeside 1st XI, Flowery Field 2nd XI v Failsworth Macedonia 1st XI, Rochdale Catholic Club 1st XI v Woodhouses 2nd XI, South West Manchester 2nd XI v Droylsden 2nd XI, Stand 2nd XI v Thornham 2nd XI

GREATER MANCHESTER CRICKET LEAGUE DIVISION FIVE S&E:
Ashton Ladysmith 2nd XI v Newton Heath 1st XI, Bolton 1st XI v Prestwich 3rd XI, Bolton Indians 1st XI v Wythenshawe 2nd XI, Denton 2nd XI v Friends Sporting Club 1st XI, Friends United 1st XI v Springhead 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE 1ST XI CHAMPIONSHIP:
Ashton 1st XI v Stayley 1st XI, Friarmere 1st XI v Micklehurst 1st XI, Oldham 1st XI v Moorside 1st XI, Shaw 1st XI v Milnrow 1st XI, Uppermill 1st XI v Hollinwood 1st XI, Werneth 1st XI v Heyside 1st XI

PENNINE CRICKET LEAGUE 2ND XI CHAMPIONSHIP:
Heyside 2nd XI v Ashton 2nd XI, Hollinwood 2nd XI v Uppermill 2nd XI, Micklehurst 2nd XI v Royton 2nd XI, Milnrow 2nd XI v Oldham 2nd XI, Moorside 2nd XI v Shaw 2nd XI, Stayley 2nd XI v Austerlands 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION ONE:
Broadbottom 1st XI v Compstall 1st XI, Hadfield St Andrews 1st XI v Dinting 1st XI, Mottram 1st XI v Whaley Bridge 1st XI, new Mills 1st XI v Hawk Green 1st XI, Old Glossop 1st XI v Buxworth 1st XI, Tintwistle 1st XI v Dove Holes 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION TWO:
Birch Vale & Thornsett 1st XI v Charlesworth & Chisworth 1st XI, Chapel-en-le-Frith 1st XI v High Lane 1st Xi, Hollingworth 1st XI v Hazel Grove 1st XI, Newton 1st XI v Hayfield 1st XI, Offerton 1st XI v Woodley 1st XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION THREE:

Charlesworth & Chisworth 2nd XI v Broadbottom 2nd XI, Dinting 2nd XI v Hadfield St Andrews 2nd XI, Dove Holes 2nd XI v Tintwistle 2nd XI, Hawk Green 2nd XI v New Mills 2nd XI, Hayfield 2nd XI v Newton 2nd XI, Woodley 2nd XI v Old Glossop 2nd XI

DERBYSHIRE AND CHESHIRE CRICKET LEAGUE DIVISION FOUR:
Buxworth 2nd XI v Offerton 2nd XI, Compstall 2nd XI v Birch Vale & Thornsett 2nd XI, Hazel Grove 2nd XI v Hollingworth 2nd XI, High Lane 2nd XI v Chapel-en-le-Frith 2nd XI, Whaley Bridge 2nd XI v Mottram 2nd XI